Loga dla firm

logo

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zakłada własne działalności gospodarcze, które nierzadko bardzo szybko i prężnie się rozwijają. Nie ulega jednak wątpliwościom, że współczesny rynek jest wręcz przesycony firmami – natłok ten, obecny zwłaszcza w dużych miastach, może przyprawiać niekiedy wręcz o zawrót głowy.

Logo to znak rozpoznawczy

logoNic więc dziwnego w tym, że coraz więcej właścicieli dużych firm przykłada dziś równie dużą uwagę do reklamy, którą jak wiadomo uznaje się za najskuteczniejszą dźwignię handlu. Profesjonalne agencje reklamowe świadczą dziś swoim klientom rozmaite usługi. Pisząc o skutecznej reklamie warto również zwrócić szczególną uwagę na rolę loga, która stanowi obecnie graficzną wizytówkę firmy. Najnowsze badania opracowane przez znamienitych socjologów dowodzą, że żyjemy dziś w mocno zdigitalizowanych, cyfrowych czasach, w których obraz posiada ogromną siłę rażenia. Warto również zwrócić uwagę na to, że współczesna popkultura szczególnie silnie upodobała sobie loga pewnych popularnych, renomowanych marek, które dawno już przestały pełnić jedynie rolę swoistego komunikatu. Współczesne loga coraz częściej pełnią więc również funkcję ozdoby, pożądanego przez masy znaku graficznego, za pomocą którego możemy m.in. manifestować swój status społeczny (idealnym przykładem są m.in. loga prestiżowych marek premium, które zarezerwowane są dziś głównie dla bardziej majętnych odbiorców).

logoJakie cechy powinno spełniać idealne logo? W pierwszej kolejności należy pamiętać, że współcześnie znacznie większą popularnością cieszą się proste, wyważone projekty graficzne generujący klarowny przekaz. Idealnym przykładem prostej w odbiorze grafiki jest m.in. logo z Poznania przypisane pewnej popularnej firmie, której największym znakiem charakterystycznym jest właśnie prosty symbol graficzny. Umiłowanie względem prostoty znane było już w starożytnym Egipcie, kiedy to tamtejsza ludność opracowała pierwszy system znaków graficznych zwany hieroglifami. Warto również zaznaczyć, że obok prostych słów złożonych z przejrzystych fontów, coraz więcej firm decyduje się również na równie minimalistyczne obrazy graficzne, które pełnią funkcję symboliczną. Na końcu warto również wspomnieć o tym, że podczas projektowania logotypu, niezwykle ważny jest również dobór odpowiedniej kolorystyki.

Nie od dziś wiadomo bowiem, że na nasz wzrok najsilniej oddziałują żywe, kontrastowe zestawienia kolorystyczne. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej reklamodawców zostawia dziś stonowane odzienie z jednym, wiodącym, wyrazistym kolorem, który od razu przykuwa uwagę.

Jakie usługi oferuje studio animacji?

studio animacji

Animacje cieszą się dziś ogromną popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również wśród znacznie starszych odbiorców. Graficzne, kolorowe animacje wykorzystuje się więc dziś zarówno w kreskówkach i pełnometrażowych filmach, jak i w różnego rodzaju reklamach, skutecznie angażujących uwagę odbiorcy.

Studio i animacje artystyczne

studio animacjiZ tego też powodu w większych miastach funkcjonują dziś profesjonalne studia animacji, które tworzą rozbudowane animacje graficzne na potrzeby internetu, telewizji, kin oraz wszelkich nośników multimedialnych, które używa dziś praktycznie każdy z nas. Na samym wstępie warto wspomnieć o tym, że polska sztuka animacji posiada bardzo bogatą historię i nawiązuje bezpośrednio do malarstwa. Pierwsze rodzime animacje odnosiły się więc swą estetyką do popularnych tendencji malarskich, które inicjowali znamienici artyści polskiego pochodzenia. Polacy specjalizują się zwłaszcza w niezwykle żmudnej, ale i efektownej animacji poklatkowej, tworzonej przy użyciu klatek zdjęciowych, które następnie zostają ze sobą połączone w film sprawiający wrażenie ruchu. Nowoczesne studio animacji oferuje jednak nie tylko animacje artystyczne, ale również materiały typowo komercyjne, które mogą pełnić funkcję skutecznej reklamy. Renomowane studia oferują więc dziś m.in. animacje wyjaśniające, które pełnią funkcję swoistych instrukcji, animacje stosowane w aplikacjach mobilnych oraz zaawansowane wizualizacje architektoniczne obrazujące finalny efekt inwestycji deweloperskich.

studio animacjiWarto również zaznaczyć, że wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów animacji, do których zaliczają się: animacje 2D, animacje 2,5D oraz nowoczesne animacje 3D. Płaskie, jednolite animacje 2D stosowane są najczęściej w kreskówkach oraz filmikach wyjaśniających, w których świat przedstawiony pełni funkcję typowo umownej wizji. Bardziej zaawansowane animacje 2,5D, stosowane są najczęściej w grach oraz kilkusekundowych, uzupełniających spotach reklamowych. Rozbudowane, przestrzenne animacje 3D wykorzystywane są dziś m.in. w filmach 360 stopni, które umożliwiają trójwymiarowe widzenie horyzontalne. Do tworzenia animacji graficznych wykorzystuje się popularne programy graficzne. Co ciekawe, niektóre z nich są całkowicie darmowe, tak więc na tworzenie podstawowych, średnio-zaawansowanych animacji może dziś pozwolić sobie praktycznie każdy.

Stworzenie podstawowej, kilkusekundowej animacji, wbrew pozorom nie zajmuje również dużo czasu – najbardziej wymagające są bowiem wcześniej przytoczone animacje poklatkowe, których produkcja może trwać nawet kilka miesięcy.

Jak wygląda produkcja telewizyjnych spotów reklamowych?

produkcja spotów reklamowych

Krótkie spoty reklamowe wyświetlane są dziś przez najpopularniejsze media, do których zalicza się niewątpliwie internet i telewizja. Udźwiękowiony obraz audio-wizualny sukcesywnie wypiera więc m.in. prasę oraz radio, które to nie są w stanie zaangażować widza na tyle silnie jak film.

Spoty reklamowe od specjalistów

produkcja spotów reklamowychNiewątpliwie jesteśmy dziś silnie zakorzenieni w kulturze wzroku, to właśnie za pomocą oczu odbieramy świat najsilniej. Jak przebiega więc proces tworzenia filmowych materiałów reklamowych, które tak silnie na nas oddziałują? Na samym wstępie należy zaznaczyć, iż tworzenie krótki, niekiedy wręcz kilkusekundowy spotów reklamowych przebiega tak samo jak tworzenie długich, znacznie bardziej wymagających filmów pełnometrażowych. Prace nad filmem składają się z trzech etapów: preprodukcji, dni zdjęciowych oraz postprodukcji. Na etapie preprodukcji osoby odpowiedzialne za film kompletują wszystkie niezbędne dokumenty produkcyjne, w skład których wchodzi m.in. umowa zawarta z domem produkcyjnym. Następnie rozpoczynają się prace nad scenariuszem, które konsultowane są na bieżąco z reżyserami. Bardzo istotnym etapem preprodukcji są także castingi, podczas których angażuje się wybranych aktorów.

produkcja spotów reklamowychProdukcja spotów reklamowych telewizyjnych wymaga zaangażowania wielu specjalistów, do których zaliczyć można m.in. reżysera, scenarzystę, operatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, charakteryzatorów, stylistów oraz montażystów. Podczas dni zdjęciowych, które odbywają się we wcześniej ustalonych lokalizacjach operatorzy kręcą materiały reklamowe, które często kręcone są w profesjonalnych studiach. Warto przy tym podkreślić, że dużą popularnością cieszą się dziś bowiem efekty specjalne, których powstanie umożliwiają tzw. zielone ekrany. Po zakończeniu dni zdjęciowych rozpoczyna się okres postprodukcji, który często pochłania najwięcej czasu. Montażyści oraz graficy montują wówczas poszczególne sceny, które zestawione ze sobą w odpowiedniej kolejności tworzą wartką, wciągającą fabułę. Produkcję profesjonalnych sporów reklamowych oferuje dziś wiele firm, które posiadają dobrze wyposażone studia dedykowane nie tylko dniom zdjęciowym, ale również postprodukcji. Choć cena tego typu usług nie należy do najniższych, to jednak inwestycja ta szybko nam się opłaci.

Gotowy materiał filmowy z całą pewnością przyciągnie bowiem rzeszę nowych klientów, którzy postanowią zakupić polecany im produkt. Z tego też powodu coraz więcej renomowanych marek angażuje dziś do produkcji spotów gwiazdy filmowe, celebrytów oraz piosenkarzy, którzy reklamują dany produkt swoją twarzą.

Kiedy przydadzą się nietypowe gadżety reklamowe?

gadżety reklamowe

Gadżety stały się jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów reklamowych. Niemalże w każdej drukarni czy agencji reklamowej można takowe zamówić. Gadżety nie były drogie, nadawały się zarówno do wykorzystywania w pracy, na targach wystawienniczych, czy też do rozdawania klientom. Z czasem rynek ewoluował i pojawiły się nietypowe gadżety reklamowe w wersji ekologicznej, luksusowej, czy a także zaawansowanej technologicznie.

Kiedy i komu przydadzą się reklamowe gadżety?

gadżety reklamoweGadżety sprawdzą się wtedy, kiedy firma działa w jednej branży, a jej produkty skierowane są do konkretnego grona odbiorców. Na przykład firmy w sektora IT mogą rozdawać dyski przenośne z logo firmy, czy też podręczne ładowarki. Firmy zajmujące się naturalnymi kosmetykami mogą zaś postawić na bawełniane ekologiczne torby lub na produkty z recyklingu. Druga ważna kwestia to zasobność portfela klientów. Dla klientów bogatszych warto jest przygotować coś specjalnego, co ich zaskoczy, jak również będzie pasowało do ich stylu życia. Takimi gadżetami mogą być stojaki na wino, coolery do szampana, drogie wieczne pióra, czy galanteria skórzana.

gadżety reklamoweNietypowe gadżety reklamowe będą idealne w ramach podziękowania dla klientów, na przykład na Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy na jubileusz firmy. Wtedy zestaw gadżetów będzie zapakowany w eleganckie pudełko lub torebkę, z dołączonymi życzeniami od całej firmy. To na pewno zrobi dobre wrażenie na kontrahentach. Mogą stanowić też element strategii przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów na targach branżowych. Większość wystawców stawia na ilość, nie na jakość gadżetów. Pojawiają się tam długopisy, krówki z logo, czy smycze na klucze. Jednak to standardowe rzeczy, które są już oklepane i klienci jeśli je biorą to odruchowo, a nie dlatego, że są im bardzo potrzebne. Zdecydowanie parasole, doniczki, czy kubki termiczne są rzeczami oryginalnymi i klienci będą nimi zainteresowani. Wtedy tez spędzą więcej czasu przy naszym stoisku, będzie im można zaproponować więcej rzeczy, jest większa szansa że w końcu skorzystają z oferty.

Gadżety reklamowe to na pewno sprawdzony sposób na przyciągnięcie uwagi kupujących, jak również na odwdzięczenie się kontrahentom za udaną współpracę. Nie muszą wcale kosztować dużo, zazwyczaj lepszym rozwiązaniem są gadżety kreatywne, niż przesadnie drogie. Jeśli nie wiemy jakie gadżety wybrać, to warto jest zrobić badania wśród klientów i zapytać o to co cenią i jakimi prezentami byliby najbardziej zainteresowani. To da gwarancję zamówienia najlepszej opcji.

Nowoczesne drukarnie – co można u nich zamówić?

nowoczesna drukarnia

Drukarnia nie jest już miejscem, w którym można jedynie wykonać wydruki, kserokopie i laminowanie dokumentów. Teraz to niekiedy wielkie firmy oferujące wiele usług, także bardzo niestandardowych. Oczywiście, wszystkie są związane z drukowaniem i nadrukami, jednak nie tylko na papierze i nie tylko w formacie a4.

Oferta nowoczesnych drukarni

nowoczesna drukarniaCo może oferować taka drukarnia? Bardzo popularne są na przykład druki offsetowe. Offset jest najlepszą techniką do drukowania dużej ilości powtarzalnych wydruków, na przykład książek, folderów, kalendarzy, notesów, katalogów. Nowoczesna drukarnia offsetowa w Toruniu zajmie się takimi projektami bez problemu, a klient ma pewność, że każdy egzemplarz będzie równie dobrze wykonany. Foldery reklamowe czy kalendarze książkowe często zamawiane są przez firmy. Można dodać do nich oprawę twardą lub skórzaną, a także wykonać logo metoda hot stamping, która tworzy wklęsły, trwały wzór. Kolejny rodzaj usług zamawianych przez klientów to kubki i koszulki z nadrukiem. Są one wybierane na prezenty. Kubek to podarunek uniwersalny, koszulka bardziej spersonalizowany. Jednak poprzez dodanie nadruku graficznego lub zdjęcia stają się one wyjątkowe.

nowoczesna drukarniaObecnie drukarnie oferują nie tylko białe grube kubeczki czy bawełniane koszulki. Można znaleźć także usługi nadruków na filiżankach, kuflach do piwa, torbach lnianych, a nawet na pościeli. Usług drukarni często korzystają firmy oraz placówki edukacyjne, które uczestniczą w targach wystawienniczych. Wtedy drukarnia może im pomóc w przygotowaniu smyczy na klucze lub identyfikatory, krówek z logo firmy, ulotek na stojaki, toreb reklamowych na prezenty, czy wielu innych. Takie gadżety sprawdzają się zarówno jako coś, co będą mieli przy sobie pracownicy, jak również jako prezenty dla potencjalnych klientów. Nie są one drogie do wykonania, więc firma na tym nie straci. A przydatne, praktyczne gadżety będą chętnie wybierane i stanowią dobrą reklamę dla działalności. Jeśli ktoś poszukuje jeszcze bardziej niestandardowych rozwiązań to może znaleźć taką drukarnię, która oferuje nadruki na parasolkach, podkładkach do myszek, zapalniczkach, otwieraczach do butelek, latarkach, miarkach, pudełkach, czy wydruki obrazów na płótnie. Za takie usługi zapłacimy więcej, jednak są to rzeczy, które będą się wyróżniać.

Z takich opcji mogą korzystać zarówno przedsiębiorstwa szukające interesujących gadżetów reklamowych, jak i osoby prywatne poszukujące ciekawych możliwości na spersonalizowany podarunek. Warto jest sprawdzić ofertę z najbliższej okolicy.

PR – jak to działa?

Agencja PR

PR może wydawać się dosyć tajemniczym sformułowaniem, szczególnie, że przez wiele osób jest on mylony z reklamą i marketingiem. Faktycznie, te dwie rzeczy niekiedy się zazębiają, czy też pozytywna komunikacja public relations posiada znamiona promocji.

Zadania PR

Agencja PRJednak PR w przeciwieństwie do reklamy nie jest stosowany jedynie ,,na zewnątrz” firmy i nie tylko na co dzień. Public relations ma wpływ także na postrzeganie firmy przez pracowników, może być również stosowany jako narzędzie zarządzania kryzysowego, czyli momentu kiedy firma stanęła przez wizją kryzysu wizerunkowego np. przy wyjściu na jaw niekorzystnych dla nich informacji czy też przy zmianie prezesa. Dobra agencja pr pracująca w warszawie na pewno nie powinna narzekać na brak zleceń, ponieważ to największe miasto w Polsce, a ponadto na pr stale jest duży popyt. Jak działa public relations i co się do niego wykorzystuje? W dzisiejszym świecie zdecydowanie największą rolę odgrywają tutaj media. Najważniejszy jest internet, w drugiej kolejności telewizja, później radio i prasa. Media to znakomity kanał komunikacyjny, dzięki któremu firma może się prezentować przed światem i kreować swój wizerunek. Każdy ma dostęp do przynajmniej jednego medium, wiele osób spędza przed ekranami kilka godzin dziennie, zatem to metoda najskuteczniejsza.

Agencja PRPrzejdźmy zatem do tego co pr robi. Specjaliści we współpracy z firmami uzgadniają jak firma chce być prezentowana, na co stawia, do kogo chce trafić. Jeśli grupą docelową są młodzi ludzie to powinna się ona prezentować jako nowoczesna i przebojowa, jeśli do osób starszych to powinna podkreślać swoją tradycję i klasyczne rozwiązania. Dzięki tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy jako dbającej o klienta i jego potrzeby więcej osób będzie chciało kupić produkty lub skorzystać z usług danej firmy. Jeśli będzie się ona kojarzyła z czymś miłym, przyjemnym, ale i fachowym, profesjonalnym, z dobrą jakością to ma większe szanse by osiągnąć sukces. Dobry wizerunek przekłada się na zyski firmy, która dalej może inwestować w kolejne rozwiązania i innowacje. Pr szczególnie ważny jest przy sytuacjach kryzysowych np. kiedy wychodzą na wierzch afery. Wtedy pr-owcy muszą zażegnać spory, ,,ugasić ogień” i załagodzić sytuację, żeby firma mogła wyjść z twarzą z tej sytuacji.

Zdecydowanie działania z dziedziny public relations mogą się przekładać na popularność, zyski i popularność przedsiębiorstwa. Warto jest zatem zatrudnić do tego specjalistów, którzy w każdej sytuacji będą wiedzieli co mają robić.

Oklejanie samochodu – zagadnienia techniczne

Reklama na samochodzie

Decydując się na oklejenie samochodu należy mieć na uwadze szereg zagadnień. Efektywna i przynosząca zysk reklama na samochodzie musi spełniać pewne kryteria, bez których inwestowanie w nią jest pozbawione sensu.

Metody oklejania pojazdów

Reklama na samochodzieZastosowanie odpowiednich technik oraz materiałów jest gwarancją zadowolenia oraz w ogromnym stopniu wpływa na efektywność reklamy na pojeździe firmowym. W zależności od potrzeb oraz rodzaju samochodu, na jakim ma być umieszczona reklama, można wybrać różne techniki nadruku. Zasadniczo do wyboru mamy dwie metody oklejania. Pierwszą z nich jest oklejanie grafiką drukowaną – sprawdza się szczególnie na dużych powierzchniach, zwłaszcza na samochodach dostawczych i ciężarowych. Pojazdy oklejone są grafiką w całości lub częściowo, przy czym pierwsza opcje daje najciekawszy efekt. Innym sposobem jest oklejanie grafiką wycinaną – bardzo dobre rozwiązanie na auta osobowe. Grafika wycinana (plotowana) jest z folii i nanoszona na karoserię pojazdu. Najczęściej tę metodę stosuje się przy projekcie zakładającym umieszczenie na samochodzie logotypu firmy lub innych niewielkich elementów graficznych. Często stosuje się także technikę mieszaną, czyli połączenie grafiki drukowanej z wycinaną. Technika mieszana pozwala na największą swobodę w projektowaniu reklamy, dzięki czemu może być ona bardziej urozmaicona i ciekawsza. Oprócz metod oklejania warto zastanowić się również nad jakością folii. W zależności od rodzaju reklamy, czasu ekspozycji oraz kształtu oklejanego obiektu stosuje się różne materiały i techniki do umieszczenia jej na pojeździe.

Reklama na samochodzieFolie do oklejania pojazdów to materiały samoprzylepne, a w zależności od potrzeb można wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj. Folia monomeryczna to najtańszy rodzaj folii, który znajduje zastosowanie głównie przy nieskomplikowanych kształtach i napisach. Świetnie sprawdza się do umieszczenia na samochodzie takich rzeczy jak dane teleadresowe czy proste hasła reklamowe. Czas użytkowania reklamy na folii monomerycznej to około 3-4 lata. Folia polimerowa stosowana jest do reklam bardziej skomplikowanych, wykazuje się większą elastycznością, dzięki czemu można okleić niewielkie tłoczenia karoserii. Reklama na folii polimerowej utrzymuje się zwykle około 5 do 7 lat. Folia wylewana jest najdroższym i najefektowniejszym rodzajem folii do nadruków reklamowych. Jest elastyczna, nadaje się do reklam na całej powierzchni auta lub zmiany jego koloru. Materiał ten wygląda na spójny z karoserią dając efekt bardzo zbliżony do lakierowania. Folia OWV (One Way Vision) ma zastosowanie przy wyklejaniu szyb – jest to folia jednostronnie przepuszczająca światło. Materiał ten pozwala na zachowanie widoczności z wnętrza samochodu przy jednoczesnym nadruku na szybie. Folia ma budowę perforacyjną, czyli znajduje się w niej bardzo wiele malutkich otworów, dzięki którym od wewnątrz wszystko jest widoczne. Materiały i metoda nadruku reklamy są bardzo ważnymi aspektami, jednak nie można zapominać o dokładności naniesienia folii na samochód – precyzyjne oklejanie samochodów w dobrej cenie daje gwarancję dłuższego użytkowania reklamy zmniejszając koszty działań marketingowych oraz zapewnia jej poprawny odbiór przez potencjalnych klientów.

Nieodpowiednia technika, folia niedopasowana do potrzeb lub nieprawidłowy montaż mogą okazać się katastrofalne w skutkach i sprawić, że pieniądze wydane na reklamę nigdy się nie zwrócą. Trzeba więc pamiętać, że dobór odpowiedniej metody nadruku, materiałów i wykonawstwo należy powierzyć profesjonalistom.

Mass Denim – prekursor polskiego streetwearu

Mass Denim

Wśród polskich marek odzieżowych szczególnie dobrze rozpoznawalne są te, które są związane z odzieżą streetwearową oraz hip-hopową. Streetwear to wciąż pojęcie dość nowe, zapoczątkowane stylem punków i hip-hopowców, którzy szukali dla siebie czegoś oryginalnego. Zaczęli przerabiać gotowe ubrania – dodawali ćwieki, naszywki, dziury.

Ubrania wysokiej jakości

Mass DenimPotem do stylu ulicznego dołączyła odzież sportowa, szczególnie ta mocno związana z koszykówką, a także… wyrazista, duża, złota biżuteria. Styl uliczny zaczął przechodzić z ulicy do bogatych rezydencji, jednak z czasem rozpoczął się jego powrót do korzeni. W naszym kraju streetwear ma o wiele krótszą historię, a prekursorzy tego stylu w Polsce wciąż istnieją na rynku. Mowa o marce Mass Denim, która została założona przez dwóch pasjonatów stylu ulicznego i hip-hopu. Udało im się spełnić marzenia o własnej, odnoszącej sukces firmie i stworzeniu rozpoznawalnej marki, będącej zarazem synonimem wysokiej jakości produktów i odpowiedniej do codziennego, casualowego stylu.

Mass DenimJako pionier streetwearu na polskim rynku marka może sobie pozwolić na kreowanie trendów, a wśród oferowanych ubrań można znaleźć zarówno klasyczne, jak i oryginalne, świeże wzory. Dzięki swojemu wyjątkowemu podejściu oraz współpracy z licznymi artystami marka Mass Denim odniosła spory sukces nie tylko na rynku polskim, ale też może pozwolić sobie na zdobywanie rynków europejskich. Ubrania Mass Denim pozwalają się ubrać z góry na dół: w kolekcjach marki można znaleźć nie tylko spodnie, na przykład chino i joggery, czy też charakterystyczne koszulki, ale także ciepłe bluzy i kurtki w miejskim stylu. Nie zbraknie także bielizny, skarpetek, czapek, ani takich dodatków jak saszetki-nerki czy też okulary. Oczywiście, ubrania dostępne są dla kobiet i mężczyzn. Doskonale sprawdzają się jako odzież dla nastolatków ale też młodych dorosłych, którzy lubią nowoczesny, casualowy styl, idealny na co dzień i jako odpoczynek od dress code’u wymaganego w pracy. Mass Denim nie oferuje co prawda butów do kompletu, ale dobór obuwia do stylu oferowanego przez markę nie sprawia wcale trudności: wystarczy rozejrzeć się wygodnymi butami sportowymi lub utrzymanymi w podobnym stylu, który obecnie jest bardzo modny. Jednak ubrania Mass Denim są znane nie tylko ze względu na swoją stylistykę, ale także jakość wykonania.

Dobór materiałów na ubrania jest dobrze przemyślany, a całość starannie odszyta, dzięki czemu ubrania nie niszczą się w praniu, nie ma w nich odstających nitek, nic się nie mechaci. Dla współczesnego konsumenta, który ceni wysoką jakość, to doskonały wybór.

Lada promocyjna – kiedy się przyda?

lada promocyjna

Lada promocyjna to niewielka, przenośna konstrukcja która służy do ekspozycji produktów. Taka lada posiada blat na który można rozstawić różne promocyjne rzeczy, poniżej niego znajduje się z tyłu miejsce na podstawienie zapasu produktów czy rzeczy obsługi stoiska. Z przodu najczęściej umieszcza się nazwę i logo producenta czy produkty.

Jakie produkty prezentuje się na ladach promocyjnych?

lada promocyjnaStoisko posiada także dwa wsporniki na których znajduje się tablica reklamowa. Tam również znajdują się takie same informacje jak pod blatem, jednak dzięki wysokości tablicy jest całe stoisko lepiej widoczne. Duża lada promocyjna nada się idealnie do prezentacji produktów spożywczych, kosmetycznych, gadżetów, a nawet kwiatów doniczkowych. Kiedy można zastosować taką ladę promocyjną? Na pewno będzie ona idealna do sklepów różnego rodzaju. Lada nie zajmie dużo miejsca, więc zmieści się wszędzie, ale jest na tyle duża, że spokojnie dwie osoby mogą przy niej stać i zapoznawać się z produktami. Taka opcja ze stoiskiem jest szczególnie często wykorzystywana w okresie promocyjnym. Wtedy produkty które będą tam postawione będą przyciągały bardziej uwagę, niż te stojące na zwykłych półkach.

lada promocyjnaTo tez okazja żeby porozmawiać z obsługa stoiska i dopytać się o różne rzeczy odnośnie produktów, na przykład o trwałość zapachu, inne rodzaje nadzienia do ciastek, czy jak pielęgnować kwiaty balkonowe. Lada promocyjna sprawdzi się jednak nie tylko w sklepie. Idealnie nadaje się na stanowisko wystawiennicze na targach branżowych. Tam oczywiście stoiska są o wiele większe niż w sklepach, bo też trzeba zaprezentować jak najszerszy asortyment firmowy. Stoiska są najczęściej bardzo łatwe do rozłożenia, więc nie trzeba przychodzić szybciej, żeby się tym zająć. Na ladzie rozkłada się foldery informacyjne, które są najczęściej wybierane, szczególnie przez osoby, którym się spieszy i nie mają czasu na rozmowę, a chciałby się zapoznać w spokoju z ofertą firmy. Poza promocjami sklepowymi i targami wystawienniczymi lady promocyjne można stosować także na innych imprezach branżowych, także mniej oficjalnych, jak również na imprezach miejskich terenowych.

Tam przybywają tłumy ludzi, więc jeśli firma ma ofertę detaliczną i produkty dla każdego (takie jak wspomniane jedzenie, kosmetyki, czy roślinki doniczkowe) to warto jest się tam zaprezentować, oczywiście dopasowując ofertę do oczekiwań klienta detalicznego. Estetycznie wykonana lada promocyjna jest dobrym sposobem na reklamę firmy. Dobrze wykonana będzie mogła być wykorzystywana przez lata przy różnych okazjach.

Druk cyfrowy czy offsetowy?

druk

Wiele drukarni w tym i drukarnie internetowe ogłaszają się, że w swojej ofercie posiadają druk cyfrowy lub offsetowy, a w przypadku tych większych drukarni obydwa rodzaje druku. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy na czym polega różnica między tymi technikami i co to tak naprawdę dla zamawiającego materiały drukowane takie jak choćby ulotki, wizytówki czy plakaty to oznacza.

Który lepszy druk?

drukZatem od początku – druk offsetowy jest techniką starszą, w której to obraz przenosi się na podłoże – papier o różnej gramaturze i wielkości – za pomocą metalowej matrycy, która to odciska się na bębnie pokrytym gumą a następnie już na papierze. Druk offsetowy uznawany jest za najpopularniejszą metodą drukarską z racji tego, że umożliwia druk materiałów o zróżnicowanych rozmiarach, ponadto nadal istnieje przekonanie, że gwarantuje on najwyższą jakoś wydruku, choć obecnie druk cyfrowy jest mu bardzo bliski. Nie mniej na popularność offsetu przekłada się nie tylko jakoś i możliwość druku wielkoformatowego, ale przede wszystkim fakt, że w przypadku dużych nakładów od kilkuset sztuk do tysiąca wzwyż jest to najopłacalniejsze rozwiązanie. Samo uruchomienie procesu druku offsetowego jest stosunkowo kosztowne, konieczność rozmieszania farb, przygotowania odpowiedniej matrycy to kosztuje i wymaga czasu, jednak im więcej kopii wykonuje się tą techniką tym koszt druku bardziej spada. W związku z czym firmy zamawiające materiały promocyjne takie jak ulotki, broszury, kalendarze w ilości hurtowej zawsze decydują się na druk offsetowy, gdyż zasadniczo tylko on jest opłacalny. Sama technika ma jednak tę wadę, że na realizacje zamówienia trzeba zawsze trochę poczekać, samo rozpoczęcie procesu, a także konieczność wchłoniecie przez papier barwników i wyschnięcia materiałów sprawia, że drukarnia nie może skrócić czasu realizacji. To właśnie jest w dużej mierze przewaga druku cyfrowego, który to pozwala na wykonanie zlecenia niemal natychmiast. Technika ta wykorzystuje drukarki cyfrowe, które to bezpośrednio z komputera przedrukowują materiał. Pominięty zostaje etap przygotowywania płyt i farb, co zdecydowanie skraca czas. Materiały drukowane techniką cyfrową, nie musza także schnąc tak jak w przypadku offsetu. Szybki druk we Wrocławiu ma jednak te ograniczenia, że umożliwia wykonanie materiałów tylko na określonych rozmiarach papieru. Co więcej opłacalny jest on tylko w przypadku małych zleceń do kilkuset sztuk, ponieważ w tym przypadku wydrukowanie pierwszej sztuki kosztuje tyle samo co i każdej następnej kopii. W związku z czym typowa drukarnia cyfrowa, podejmuje się realizacji drobnych zleceń, a hurtowymi zleceniami zajmują się tradycyjne zakłady poligraficzne działające na terenie większych miast, (Bydgoszcz, Wrocław, Warszawa).

Podsumowując druk offsetowy wskazany jest do realizacji dużych nakładów przy dłuższym czasie realizacji, natomiast druk cyfrowy stosuje się tam gdzie zamówienie nie przekracza kilkuset sztuk, lub istotnym czynnikiem dla zamawiającego jest czas.